Osobní trenér Martin Jánošík články

          Pohyb ve 21.století

18.11.2018

Pohyb je základní lidská činnost pomocí které se dostaneme z bodu A do bodu B ,ale většina z nás zůstává právě na bodu A a tím je židle při našich počítačích v práci ve které sedíme 8-10 hodin. Tímto způsobem se nám dostává stále méně a méně pohybu, takže jak proti tomuto životnímu stylu 21 století který nám přináší bolesti páteře a sníženou mobilitu našeho těla bojovat?  

  1. Určitě Vás to překvapí ale stačí začít se více hýbat během dne (procházky, půlhodinová jóga, běh, posilování ... (hlavně aby pohyb přinášel radost .
  2. Důležité je naučit se správně hýbat a zde Vám mohu pomoci při osobních trénincích, kde dávám pozor na správnou techniku ​​provedení pohybu . 
  3. Naučit se základy správného držení těla a to ve stoje i vsedě. 

A mohl bych pokračovat dále je mnoho způsobů jak předcházet těmto bolestem a dlouhodobě se cítit lépe a zdravěji, pohybu se nám v minulosti dostávalo mnohem více ženy a muži pracovali od časných ranních hodin na polích, káceli dřevo a nosili ho do svých domovů. Dnes určitě nepůjdeme do lesa ze sekerou a nezačneme kácet dřevo, ale přesouváme se do uzavřených tělocvičen, chodíme na různé skupinové lekce kruhových tréninků, jógy, pilates atd. Celkově zájem o pohyb v poslední době stoupá a možnosti jak zařadit pohybovou činnost do našich dnů je stále více. Takže výmluvy typu nemám čas nejsou na místě, kdo chce najde si minimálně půlhodinu přes den a zacvičí si nebo jde běhat, je na Vás co si vyberete, důležité je abyste se při vykonávání pohybu cítili dobře.

                                                                                         Osobní trenér  Martin Jánošík 

Osobní trenér Praha 5