Osobní trenér Martin Jánošík články

          Pohyb ve 21.století

18.11.2018

Pohyb je základní lidská činnost pomocí které se dostaneme z bodu A do bodu B ,ale většina z nás zůstává právě na bodu A a tím je židle při našich počítačích v práci ve které sedíme 8-10 hodin. Tímto způsobem se nám dostává stále méně a méně pohybu, takže jak proti tomuto životnímu stylu 21 století který nám přináší bolesti páteře a sníženou mobilitu našeho těla bojovat?  

  1. Určitě Vás to překvapí ale stačí začít se více hýbat během dne (procházky, půlhodinová jóga, běh, posilování ... (hlavně aby pohyb přinášel radost .
  2. Důležité je naučit se správně hýbat a zde Vám mohu pomoci při osobních trénincích, kde dávám pozor na správnou techniku ​​provedení pohybu . 
  3. Naučit se základy správného držení těla a to ve stoje i vsedě. 

A mohl bych pokračovat dále je mnoho způsobů jak předcházet těmto bolestem a dlouhodobě se cítit lépe a zdravěji, pohybu se nám v minulosti dostávalo mnohem více ženy a muži pracovali od časných ranních hodin na polích, káceli dřevo a nosili ho do svých domovů. Dnes určitě nepůjdeme do lesa ze sekerou a nezačneme kácet dřevo, ale přesouváme se do uzavřených tělocvičen, chodíme na různé skupinové lekce kruhových tréninků, jógy, pilates atd. Celkově zájem o pohyb v poslední době stoupá a možnosti jak zařadit pohybovou činnost do našich dnů je stále více. Takže výmluvy typu nemám čas nejsou na místě, kdo chce najde si minimálně půlhodinu přes den a zacvičí si nebo jde běhat, je na Vás co si vyberete, důležité je abyste se při vykonávání pohybu cítili dobře.

                                                                                         Osobní trenér  Martin Jánošík 

Osobní trenér Praha Stodulky
Změňte svoje tělo