Pohyb v 21.století

18.11.2018

Pohyb je základním lidským činnost pomocí které se dostaneme z bodu A do bodu B ale většina z nás zůstává právě na bodu A a tím je židle při našich počítačích v práci ve které sedíme 8-10 hodin. Tímto způsobem se nám dostává stále méně a méně pohybu, takže jak proti tomuto životnímu stylu 21 století který nám přináší bolesti páteře a sníženou mobilitu našeho tele bojovat?  

  1. určitě vás to překvapí ale stačí začít se více hýbat během dne (procházky, půlhodinová jóga, běh, posilování ... (hlavně aby pohyb přinášel radost .
  2. důležité je naučit se správně hýbat a zde vám mohu pomoci při osobních trénincích kde dávám pozor na správnou techniku ​​provedení pohybu . 
  3. naučit se základy správného držení těla a to ve stoje i vsedě 

A mohl bych pokračovat dále je mnoho způsobů jak předcházet těmto bolestem a dlouhodobě se cítit lépe a zdravější, pohybu se nám v minulosti dostávalo mnohem více ženy muži pracovali od časných ranních hodin na polích, káceli dřevo a nosili ho do svých domovů. Dnes určitě nepůjdeme do lesa ze sekerou a nezačneme kácet dřevo ale přesouváme se do uzavřených tělocvičen chodíme na různé skupinové lekce kruhových tréninků, jógy, pilates atd. Celkově zájem o pohyb v poslední době stoupá a možnosti jak zařadit pohybovou činnost do našich dnů je stále více. Takže výmluvy typu nemám čas nejsou na místě kdo chce najde si minimálně půlhodinu přes den a zacvičí si nebo zaběhat je na vás co si vyberete důležité je abyste se při vykonávání pohybu cítili dobře.

                                                                                          Martin Jánošík