Osobní trenér Martin Jánošík články

Proč začít cvičit po padesátce?

24.10.2021

Hodně lidi za svých 50 let nikdy ne navštívili žádné fitness centrum, dokonce někteří v tomhle věku se nevěnují vůbec žádné pohybové aktivitě a chodí ze sedavého zaměstnání zpátky domu na sedačku koukat TV. 

A jak jistě tušíte tenhle životní styl není vůbec zdraví pro náš pohybový aparát, ale ani pro naší hormonální rovnováhu. Mužům chybí testosteron který by si právě mohli zvýšit silovým tréninkem v posilovně! Před dvěma dni přišel na trénink jeden 55 - letý pán, který nikdy nebyl v posilovně a chtěl to zkusit. Hned si zakoupil u mě permanentku a již po 2 trénincích se cítí o něco lépe, je rád že se rozhýbal.

 Samozřejmě když cvičíme po prvé svaly nás budou hodně bolet , ale nevzdávejte to vydržte dva týdny a ono se to zlepší! Svalová bolest se změní už nebude tak hrozná, adaptujete se na nový pohyb a za měsíc uvidíte první výsledky. Zamilujete si ten pocit když se překonáte, když uděláte o jednu sérii navíc než předtím anebo zvládnete o jedno kolečko kruhového tréninku více. Cvičení Vám dá toho hodně, důležité je přidat k tomu celkovou změnu stravovacích návyků ( ne přejídat se, zbavit se zbytečných sladkostí) . 

Neříkám že si občas nemůžete dát čokoládu, naopak to můžete, ale nejezte to každý den od pondělí do neděle 365 dní v roce. Je nesmírně důležité zaměřit se na kvalitní příjem bílkovin, tuků, sacharidů a všechno jíst ve vyváženém poměru. S tím Vám taky mužů pomoci díky jídelníčku na míru k Vašemu tělu a podle toho co rádi jíte. 

Takže důvody proč by jste měli navštívit posilovnu jsou : 

1, Zpevnění kosti, svalů a šlach ( na důchodu budete pak určitě víc fit než kdyby jste ne cvičili to mi věřte) 

 2, U mužů zvýšení testosteronu 

3, Psychická pohoda 

 4, Pokud chcete zhubnout tak toho můžete konečně dokázat díky cvičení 5, Zbavení se bolesti v zádecha posílení hlubokého stabilizačního systému ( vnitřní břišní svaly, patří sem i bránice) 

Tak to byl dnešní článek o tom proč začít cvičit po 50 roce života. Věřím že jste se na motivovali a hned běžíte cvičit. 

Více informací o mně naleznete na www.trener-janosik.cz neváhejte mně kontaktovat uděláme první trénink a začneme posilovat.

Osobní trenér Praha Stodulky
Změňte svoje tělo