Osobní trenér Martin Jánošík články

Rovnováha a závrat ( vertigo ) - moje cesta vyléčení

07.02.2021

Každý kdo trpí závratěmi Vám řekne,že je to opravdu nepříjemný a omezující stav. Měl jsem těžké závratě spojené se zvracením, které trvalo někdy i 4 hodiny bez přestávky. V tomhle článku se chci podělit o zkušenost ze své cesty, kterou jsem prošel a zvítězil nad nemocí díky odhodlaní vyhrát. Je to 5 let od posledního zamotání hlavy, jsem rád že sem dokázal porazit tuhle často neléčenou nemoc. Často jsem byl hospitalizován, a pak vypuštěn do světa bez diagnózy ze slovama že se stím musím smířit. Jenže já v ty době studoval za fitness trenéra. Posilování mě bavilo , zajímavé však bylo že u cvičení jsem nikdy nedostal závrať. Naproti tomu cesta v MHD byla jako noční můra, po takové cestě sem zvracel hodiny na záchodě.

Strávil jsem hodiny čtením o vertigu a příčinách vzniku. Studoval jsem yogu,čínskou medicínu, umění meditace, posilování svalů a psychologii naší mysli. Řekl jsem si že se nevzdám a každý ráno jsem začal meditovat 10 minut v sedě. Zjistil sem že mám v sobě mnoho nevyřešených problému z minulosti a držím v sobě kopu hněvu. Cvičil jsem cviky pro stimulaci nervového systému díky pohybům očí. Pohybem očí jsem zachytával předměty které se rychle pohybovali přede mnou například - někdo Vám pohybuje tužkou před Vámi a vy musíte pohybem očí zachytit tento pohyb. Zjistil jsem že nejsem schopný zachytit tyhle pohyby bez toho aby mi bylo špatně. Tohle cvičení bylo pro mně náročný no nevzdával jsem to a šel jsem i přes špatné pocity. Přes den jsem studoval v Improve Academy a doma sem cvičil yogu hned po příchodu. Na doktory z nemocnice sem Zapoměl jejich nefunkční rady a tabletky sem hodil do koše. Přihlásil jsem se na SM systém k fyzioterapeutce Jitke Medové , která mě naučila že rovnováha začíná u chodidla. Uvolnila mi krční páteř ( častá příčina vertiga ) a tím mi dopomohla k vyléčení. Další postup který jsem zvolil byla akupunktura uší a obličeje. Tenhle cyklus cvičení a terapií se opakoval půl roku.

Po půl roku přestali všechny symptomy a konečně sem mohl jít MHD jako každý zdravý člověk. Děkuji skutečným odborníkům které jsem potkal a moc ste mě naučili. 

Jestli i ty trpíš vertigem nevzdávej se a najdi rovnováhu protože ta začíná od chodidel a tvojí mysli ! 

                                                                     Autor -    Osobní trenér Martin Jánošík

Osobní trenér Praha Stodulky
Změňte svoje tělo