Osobní trenér Martin Jánošík články

Jak zůstat fit po celý rok ?

30.06.2021

Všichni by chtěli být fit ale začít cvičit tak to ani náhodou ! A zdravá strava ? To jako se mám omezovat a nejíst sladké ?

Bez odříkaní to nejde pokud chcete zhubnout musíte mít správně nastavený jídelníček a dodržovat ho. Zdravá strava není nudná jen Vám chybí nápady, a snaha vytvářet zajímavá jídla. Problém většiny lidí je že hledá výmluvy proč by to nešlo a v podstatě jen kecá otom že chce zhubnout.

Takže jak zůstat fit po celý rok ?

Najdi si sport který tě baví to je základ, když tě to nebude bavit nevydržíš u toho a budeš se nudit. Nemusíš jenom chodit do posilovny ale i turistika je skvělý sport - strávíš čas chůzi a nadýcháš se čerstvého vzduchu. Další věcí je sportovat pravidelně alespoň 3 x do týdně střední tempo.

Vyhýbej se stresu protože stres ničí buňky a oslabuje imunitu. Vystresovaný člověk není úplně příklad fitness nadšence, takže ber život v pohodě, nehádej se z ostatními pokud mají jiný názor jen těžko ho změníš.

Stanovuj si krátkodobé cíle  - to znamená například : chci zhubnout za měsíc 3 kila ...dobře určené krátkodobé cíle tě udrží na cestě za lepší postavou a silnějším zdravím. Cíle jsou důležité i z hlediska motivace.

Buduj svoji disciplínu ve stravování. Budeš muset potlačit svoje chutě na hříšné jídla a vyměnit je za zdraví varianty. Žádné chipsy a podobné věci tě neudělají FIT to tak prostě je tečka na výmluvy není čas, buď tu změnu životního stylu myslíš vážně nebo jen kecáš.

Zkus cvičit s osobním trenérem - Dáš do toho víc než když budeš cvičit sám , zároveň budeš mít pevně stanovené termíny tréninků a k tomu jídelníček na míru. Dobrý trenér ti na začátku ukáže jak správně dýchat a zapojovat střed těla, bude tě motivovat, učit technicky správně cvičit a posouvat dál.


Osobní trenér Praha Stodulky
Změňte svoje tělo